
Opstart ICT AZ Sint-Maarten
Juni 2022 startte Fréderic Vannieuwenhuyse als directeur ICT bij AZ Sint-Maarten. Zijn opdracht? Een ICT-departement uitbouwen dat dichter
bij de eindgebruiker staat, specifieke IT-expertise verder uitbouwen en delen en zo een stabiele omgeving creëren die de verdere digitalisering
en informatisering van AZ Sint-Maarten in goede banen leidt. In 2023 krijgt dit departement steeds verder vorm.
- Applicatiebeheer: beheert meer dan 120 IT-applicaties.
- Het KWS-team: houdt KWS up and running
- De servicedesk: de helpdesk voor de gebruikers
- Projectleiders: plannen, organiseren, coördineren en beheren van alle ICT- en zorggeïnitieerde projecten binnen AZ Sint-Maarten.
Realisaties 2023
In 2023 werden o.a. volgende projecten gerealiseerd of opgestart:
- Elektronische aanvraag medische beeldvorming
- Elektronische aanvraag labo klinische biologie
- Digitalisering labo pathologische anatomie
- KWS Zorg (vier diensten)
- Elektronisch Medicatievoorschrift via KWS (22 diensten) •
- Digitale patiëntfacturen: digitaal ontvangen, beheren en betalen van facturen via Doccle
- Proof-of-concept realtime inlezen van spuitpompdata in KWS (in samenwerking Nexuzhealth en Fresenius). In 2024 zal dit in gebruik genomen bij de digitalisering van intensieve zorgen.